Server Error املاک تبريز - مشاوران املاک تبريز - شبکه املاک تبریز - فروش و پيش فروش - رهن و اجاره

 
  کد :  رمز :      
   
 

 فروش و پيش فروش :   رهن و اجاره :                                                          [ جستجو با جزئيات ]

        
   
 
 Ads by Moshaveran      سایه وام 60 میلیونی مسکن سنگین شد

سایه وام 60 میلیونی مسکن سنگین شد

     بزرگنمايي متن   کوچکنمايي متن
 

 

 

وام بانکی تبریز

در 28 مهرماه امسال بود که شورای پول و اعتبار به تقاضای بانک مسکن برای افزایش سقف وام خرید و ساخت که پیش تر تا 35 میلیون تومان تصویب شده بود پاسخ مثبت داد و آن را حداکثر تا 60 میلیون تومان افزایش داد.


ه گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بنابر مصوبه شورا توزیع وام جدید بانک مسکن به گونه ای تعیین شد که بر اساس موقعیت جغرافیایی در سه سقف 60 میلیون در تهران، 50 میلیون در مراکز استانها و شهرهای بالای 200 هزار نفر و همچنین 40 میلیون تومان در سایر مناطق شهری پرداخت می شود.

وام جدید 60 میلیونی مسکن گرچه جزئیاتی تاکنون به همراه نداشته ولی به نظر نمی‌رسد تفاوت قابل توجهی با شرایط قبلی داشته باشد و همان روند خرید اوراق ، سود 14 درصد و بازپرداخت تا 12 سال را ادامه دهد که در این حالت بر آورد می شود متقاضی تهرانی باید برای وام 60 میلیونی ماهانه 862 هزار تومان، در "مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت" ماهانه 718 هزار تومان و برای دریافت وام 40 میلیونی در سایر مناطق شهری هر ماه 574 هزار تومان قسط بپردازد.

در حالی به نظر می رسد استقبال متقاضیان از این وام 60 میلیونی که 10 میلیون تومان جعاله را نیز به همراه دارد نسبت به سایر گزینه‌های مسکنی بیشتر باشد که تاکنون خبری از ابلاغ و اجرایی شدن آن در بانک مسکن نیست و پیگیرها از مسئولان مربوطه نشان می‌دهد که با گذشت یک ماه از تصویب این طرح ابلاغی از سوی بانک مرکزی به بانک مسکن شکل نگرفته و از سویی دیگر بانک مسکن منتظر دریافت ابلاغیه حاوی جزئیات وام جدید است.

قبل از وام 60 میلیونی جدید بانک مسکن که حرکت لاک پشتی را برای ورود به شبکه بانکی طی می کند پیش تر هم یک وام 60 میلیونی دیگر تصویب و ابلاغ شده بود، اما هنوز در مسیر اجرا مانده و متقاضیان نتوانسته‌اند از آن استفاده کنند. این وام همزمان با تصویب طرح صندوق پس انداز یکم که سقف حداکثر 80 میلیون تومانی را در برگرفته و از سوی بانک مسکن پرداخت می شود در اردیبهشت ماه امسال به تصویب شورای پول واعتبار رسیده بود.اما با توجه اینکه این وام 60 میلیونی(با سود 21 درصد و دوره احتمالا 5 ساله) در بانکهای تجاری قابل پرداخت است و آنها نیز دسترسی کافی برای تامین منابع آن ندارند فعلا در دستور کار قرار نداده‌اند.

در حالی وام های 60 میلیون تومانی مسکن در بانک مسکن و بانکهای تجاری در شرایطی فعلی قابل دریافت نیستتند که در سویی دیگر بانک مسکن وام صندوق پس انداز مسکن که شرایط کاملا عمومی ندارد و همچنین وام 35 میلیون تومانی مصوب سال 1392 را در سبد پیشنهادی خود برای مشتریان دارد. ولی با این حال به توجه به مناسب تر بودن شرایط وام 60 میلیونی جدید که از 35 میلیون تومان افزایش یافته ، به نظر می رسد متقاضیان خرید مسکن از آن استقبال بیشتری در قیاس با صندوق پس انداز مسکن که نیاز به سپرده گذاری دارد و یا وام 60 میلیونی بانکهای تجاری داشته باشند. تسهیلاتی که باید تکلیف جزئیات آن از سوی بانک مرکزی و بانک مسکن برای متقاضیان آن روشن شود.يكشنبه 1 آذر 94


 
 
 آخرين جستجو ها :

فروش وام مسکن در زمين باسمنجشبسترKOYE BESATرجاییمحرابنرسیده منصور کاچیرانشيبلیبارانلوتوافقیجانفشانمارالانواحدیپروازاپارتمانهایلاله تبريز روبرویدامبزشکیخمينیتالارزيرزمينچهراهامتدادنارمكجنگلیشمشادپارلاقکوهدشتگلچینیاسینبرليانپايينبهارانتجاریجنوبيالئمهشهنازبهویلاشهرمختاروندشهنازآذربایجانبلوار منجم منطقه چوستدوزانماشینساختماناتهیهاشکانآذرشهرمیلیونشمس تبریزی تبريز آپارتمانهایتبریزیقطعاتنانجستانخريد فروش قطعات شهرک صیاد شیرازینگهبانیباغيها؛صادقیانسوئيتكيوانمهرانشهرمنءقهجاده ائل گلی قنادی تک درختترازاسايشگاهخيابنباغشمالپزشكيامامزادهجمارانتعاونیكلانتر فروش آپارتمان در شهر سهنددوازده

 
 


شبکه اطلاع رساني املاک و مستغلات شهر تبريز کليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شبکه اطلاع رساني املاک تبريز محفوظ است و هرگونه کپي  اطلاعات ، مطالب و فايل ها بدون مجوز کتبي ممنوع مي باشد.

صفحه اول   |   در باره سايت   |  قوانين و مقررات   |   راهنما   |   تماس                                    Copyright © 2008 - 2021 , All rights reserved for moshaveran.info