جاده مرند تبريز فروش آپارتمان در لاله فروش خانه مارالانشهرک امام تبریز آذربايجان شرقي تبريز فروش خانه نصف راه مغازهولیعصر جنوبیجاده تهران زمين فروش خانه در چايکناریاغچیان نور مجتمع مسکونی رزشهرک نور مجتمع فجرآپارتمان گلگشترهن و اجاره کارگاه بزرگراه کسایی فروش زمين جاده آذرشهر فروش آپارتمان در راه آهنرهن و اجاره خانه ولی عصرآپارتمان کوچه باغ فروش آپارتمان شمس تبریزیبلوار منجم منطقه چوستدوزان ○ املاک تبريز - مشاوران املاک تبريز - شبکه املاک تبریز - فروش و پيش فروش - رهن و اجاره

 
  کد :  رمز :      
   
 

 فروش و پيش فروش :   رهن و اجاره :                                                          [ جستجو با جزئيات ]

        
   
 
 Ads by Moshaveran      ساختمان های آکاردئونی وارد بازار شد

ساختمان های آکاردئونی وارد بازار شد
  بزرگنمايي متن   کوچکنمايي متن
 

 

 

یک کارخانه کانادایی اقدام به ساخت مصالح تاشونده کرد. این مصالح برای سبکی نوین در معماری به نام سبک آکاردئونی کاربرد دارد
در واقع این مصالح انعطاف پذیر هستند و قابلیت تاشونده دارند.

این ایده هم مانند بسیاری ایده های نوین با انگیزه بهبود روند زندگی بشر ظهور کرده است. مبتکران این طرح افرادی با نام "استفان فورسیت" و "تاد مکالن" هستند که درصددند تا خانه هایی انعطاف پذیر بسازند که بتوان آن را به نحو دلخواه طراحی کرد و دیوار ها متحرک باشند و بتوان آنها را جابجا کرد.

این طرح با استفاده از کاغذ های کنگره دار که در ساخت اسپیکر های استریو کاربرد دارد، انجام شد. بدین وسیله می توان فضاهای بزرگتری را در خانه پدید آورد و منزل را به شکل دلخواه در آورد.

هم زمان با کارخانه "فورسیت" و "مکالن" در ونکوور در ژاپن هم 200 طرح بدین منظور اجراشد. "فورسیت" می گوید: ما راهی را برای ساختن فضاهای انعطاف پذیر منزل پیدا کرده ایم. به خصوص در مورد اتاق خواب که زمانی که نیاز به آن نداریم به کلی جمع شود و فضای بیشتری را در اختیار ما قرار دهد.

استفاده از این مصالح به ساخت خانه های انعطاف پذیر منجر شده است که شکل ظاهری آنها شبیه به آکاردئون است و ساختار آن طوری طراحی شده که می توان از آن در کاربردهای متعدد استفاده کرد مثلا می توان با استفاده از دیوارهای متحرک برای بخشی از خانه حفاظ درست کرد و یا در صورت لزوم با برداشتن دیوارها به فضای آزاد خانه افزود.

طراح خانه های انعطاف پذیر یکی از فینالیست های راه یافته به دوره پایانی مسابقه "جایزه نسل بعد" مجله متروپلیس است و یکی از 5 برنده رقابت های  "گام اول" نیویورک بود که بمنظور یافتن راه حلی ابتکاری برای رفع معضل بی خانمانان ترتیب داده شده بود.

طراحان امیدوارند که با اتمام این پروژه تا سال آینده پیش نمونه این خانه های آکاردئونی که یک خانه تک خوابه است را ارائه دهند.

 

منبع: شهر نما به نقل از www.metropolismag.com


سه شنبه 21 ارديبهشت 89


 
 
 آخرين جستجو ها :

مترومیدانمنصور مغازهتامينساختمانپروازپایینترازبانکنشانيایرانچلاررهن و اجاره آپارتمان در قره آغاج فروش آپارتمان در لالهتبريز بالاترازچهارراهاسلامیبر فلسطین گلستاندماوندميرآقاقطرانمغازه فروش المهدیرهن و اجاره کارگاه بزرگراه کساییساختمانهایبهشتیکارخانهمارلاناجارهدامپزشكيتوانیرامكاناتاول خطیب وپرورشرشدیه مجتمع مسکونی پاسارگادشیت مسجدپیوستوششگلانغذاخوريفربودسوبراسکندانیشهرويرخوباننورانیپردیسابوریحان ساختمانفرهنگشهرسعدی جنوبی گلپارکابوذرولي عصر جنوبي باختر برج مينابیلانکوهبهرادطبقهالقلندیس فروش زمين باغمیشهنسترنشلچلاركارخانهوچهارراهنباتيپاستورسروستانمولویمسکونیمیباشدآسمانهایخمينیباغچهدادگسترینرسیدهطبقاتتعاونیزيرزمينبرلیانکلاهدوزجاده اهرمجتمعتالاراذرساتراباپارتمانايعلامهشهیدبهروزیاموزشمیلاد

 
 


شبکه اطلاع رساني املاک و مستغلات شهر تبريز کليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شبکه اطلاع رساني املاک تبريز محفوظ است و هرگونه کپي  اطلاعات ، مطالب و فايل ها بدون مجوز کتبي ممنوع مي باشد.

صفحه اول   |   در باره سايت   |  قوانين و مقررات   |   راهنما   |   تماس                                    Copyright © 2008 - 2017 , All rights reserved for moshaveran.info