Server Error املاک تبريز - مشاوران املاک تبريز - شبکه املاک تبریز - فروش و پيش فروش - رهن و اجاره

 
  کد :  رمز :      
   
 

 فروش و پيش فروش :   رهن و اجاره :                                                          [ جستجو با جزئيات ]

        
   
 
 















Ads by Moshaveran      



دیوارهای شیشه ای دو جداره؛ راهی بسوی استفاده بهینه از انرژی

دیوارهای شیشه ای دو جداره؛ راهی بسوی استفاده بهینه از انرژی
  بزرگنمايي متن   کوچکنمايي متن
 

 

 

این دیواره ها به گونه ای ساخته شده اند که هوا در فضای مابین دو شیشه جریان پویا دارد.

دیوارهای شیشه ای دو جداره؛ راهی بسوی استفاده بهینه از انرژی


    

امروزه توجه بسیاری از کارشناسان به سوی مسائل مربوط به رفاه و آسایش شهروندان و همچنین کاهش هزینه های پرداختی انرژی معطوف شده است. در این راه اخیرا در اروپا دیوار هایی ساخته می شود که از جنس شیشه است. این دیوارها دوجداره هستند. این دیواره ها به گونه ای ساخته شده اند که هوا در فضای مابین دو شیشه جریان پویا دارد. ساخت این دیوارها مهر تاییدی بر ساخت دیوارهای نوین در معماری امروز است.

دیوارهای حائل دوجداره نسل جدیدی از سیستم های گرماساز، تهویه هوا و سرماساز است که سیستم تعدیل کننده دما را که تا پیش از این در بخش مرکزی درونی خانه نصب می شد امروزه به پیرامون خانه انتقال داده است.

فرضیه ساخت این دیوار ها بسیار آسان بوده و با توجه به سیستم های تهویه هوا که قبلا رایج بوده و ناکارآمد نشان داده است؛ معماران و مهندسین را به فکر واداشته است که بر روی مسائل مربوط به کنترل حرارتی متمرکز شوند. این طرح مشابه "پنجره های مونتیسلو" که توسط "توماس جفرسون" طراحی شده است می باشد؛ بدین ترتیب که هوا تمیز و تازه به سطح پایینی آورده می شوند و پس از جذب آلودگی ها و گرما به بلا می رود.

مهم ترین تحول تکنیکی که این تولیدات پدید می آورند این است که این سیستم ها همگام با الگوهای معماری نوین بصورت کنترل و نظارت اتوماسیون پیش می رود. این کنترل ها احتمالا جوابگوی نیاز بشر امروز خواهد بود. کارشناسان اینطور برآورد کرده اند که این قبیل دیوارها نقش تولید دوباره انرژی را بر عهده دارند و به واژه "فرانمایی زیست محیطی" معنا می بخشد. سیستم این دیوارها به نحوی است که تمام ابعاد مثبت زیست محیطی را در خود دارد.

سازندگان این دیوارها متخصصانی از کشور آلمان بوده اند که هدف اصلی آنها حفاظت از محیط زیست بوده است. در این دیوارها برای کنترل نور خورشید یک ورقه آلمینیومی سوراخدار با عرض 30 سانتی متر در فضای بین دو لایه شیشه ای دیوار قرار داده می شود. سوراخ های این ورقه آلمینیومی برای این است که بدون نیاز به نور زیاد و همچنین با حداقل نور خورشید بتوان از داخل نمای بیرون را دید. سایه سوراخ های موجود در این ورقه آلمینیومی بر روی بخش انتهایی ساختمان که از این دیوار ها در آن استفاده نمی شود، می افتد. بنابراین در هر دو قسمت انعکاس نور خورشید باعث پدید آمدن گرمای مضاعف در ساختمان نمی شود.

در بین دو جدار شیشه ای هوا جریان دارد و همین امر باعث کنترل انتقال حرارتی می شود. ورقه آلمینیومی دو لایه متفاوت هوا را از هم جدا می کند. لایه بیرونی توسط نور خوشید گرم می شود و به بالا می رود و از سمت سمت پشت بام از بین دوجدار خارج می شود و هوای پاک و تمیز وارد می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به سایت زیر مراجعه فرمایید


سه شنبه 21 ارديبهشت 89


 
 
 آخرين جستجو ها :

مارلانچوستدوزانانبارصنعتیدامپزشکی ورزشپیوستکمربندجمهوریدهخدازيتوندسمالچیشبسترميرآقابرلياناخولهفرهنگ شهر خانهعباسیخارزمینیکان خيام كوي نباتيباسمنج روستای نعمت اباد ابوریحان ساختمانمیانهآپارتمان گلگشتمیرزافروشیاتوبانآذربایجانبر خابگاهمختاروندعباسی کوچه حاج هاشم کوی چمنی برجادهفرهنگيانواحد تجاری دوه چیمغازه فروش سيزدهینگجهالرئیسساترابلیقوانولیعصرمیرداماد محراب آ ارتمانهای بانک مسکن فروش آپارتمان در شهرک طالقانیامیریاسلامیشيبلیک جانفشان فروش آپارتمان ائل گليبائینایستگاهاستانداريگلشهربرنجیانانصاريولي عصر جنوبي باختر برج ميناچالوسساختمان بلوار 29 بهمنويلا شهر فاز ط اولسبلانشرشرامیدانگلپاركکارگاه فروش مهتابباغميشهرهن و اجاره آپارتمان در باغمیشهمرزدارانخريد فروش قطعات شهرک صیاد شیرازیعلامهورزقانرهن و اجاره کارگاه بزرگراه کساییشمس تبریزی مغازهگلگشت

 
 


شبکه اطلاع رساني املاک و مستغلات شهر تبريز کليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شبکه اطلاع رساني املاک تبريز محفوظ است و هرگونه کپي  اطلاعات ، مطالب و فايل ها بدون مجوز کتبي ممنوع مي باشد.

صفحه اول   |   در باره سايت   |  قوانين و مقررات   |   راهنما   |   تماس                                    Copyright © 2008 - 2019 , All rights reserved for moshaveran.info